כמה עולה לגייס עובדים

אתרים המספקים שירות של ראיונות עבודה בוידאו, מפרסמים לעתים קרובות כי שימוש בראיונות וידאו מוקלטים בתהליך הגיוס אכן יחסוך לך המון כסף. אבל איך בדיוק זה קורה?


ישנן כמה דרכים לחסוך כסף באמצעות ראיונות וידאו מוקלטים, חלקם קלים יותר למדידה מאחרים. באופן כללי, ראיונות וידאו מספקים לך את היתרונות הבאים:

נתחיל בדיון על הברור ביותר, זה חוסך זמן. בהתאם לתהליך ההעסקה הטיפוסי שלך, ניתן לממש את החיסכון בזמן בשלבים שונים של תהליך הגיוס. בדרך כלל תשקיעו פחות זמן במועמד, ובסופו של דבר תראיינו באופן אישי פחות מועמדים.

בנוסף, אין צורך להוציא כספים על דמי שכירות של מקום כדי לראיין עובדים פוטנציאליים.

בעזרת ראיון עבודה בוידאו, ניתן לראות את המועמד, את שפת הגוף שלו, הבעות פנים, סגנון דיבור וכו'. אפשר להתרשם תוך מספר שניות מהמועמד ויש אפשרות גם לדלג בזריזות על הקלטות שלו במידה והוא לא נראה מתאים לתפקיד ולעבור להקלטה הבאה של מועמד אחר.

על פי הערכות, שימוש בראיונות וידאו מביא לחיסכון של כ- 52% בתהליך הגיוס.

נדגים כיצד גיוס הוידיאו חוסך זמן:

נאמר שפרסמת משרה חדשה וקיבלת עבורה  50 קורות חיים. יש לך כעת שתי דרכים לסנן את כל קורות החיים האלה. דרך אחת היא בתהליך ה"מסורתי"  של לקרוא את כל קורות החיים ולזמן את המועמדים לראיון. תהליך זה ארוך, מתיש ומבזבז זמן יקר גם למראיין וגם למרואיין. דרך שנייה ויותר יעילה היא דרך תהליך גיוס בוידאו:
למרות שזו דוגמא מפושטת, מנגנון ההשפעה ברור. תוכלו לראיין יותר מועמדים, אך תקדישו פחות זמן לכל שלב בתהליך הסינון. המשמעות היא שיהיה בידכם מידע יותר איכותי ובשלב מוקדם יותר בתהליך הגיוס. כבר מהרגע הראשון ולאורך כל השלבים עד לסינון הסופי, אתם חוסכים זמן.

כשאתה צופה בהקלטות של מועמדים, אוטומטית נגיש לך כלי נוסף להערכת התאמת המועמדים. באפשרותך לצפות בהקלטה מס' פעמים ואפילו לשתף עם קולגות. עם ראיונות וידאו יאתה מקבל מידע משמעותי על כל מועמד. מידע זה עוזר לך בתהליך סינון המועמדים ועוזר לך לקבל החלטות טובות יותר לגבי האדם המתאים למשרה.

באפשרותך לצפות בהקלטות וידאו של ראיונות בזמנך החופשי, אפילו מהבית או מהפלאפון ולסנן מועמדים עפ"י שיקול דעתך באותו רגע. אין צורך להרגיש לא נעים כמו כאשר המועמד נמצא לידך. לדוגמא, מגיע אליך מועמד לראיון עבודה וכבר בדקות הראשונות אתה מבין שהוא לא האדם המתאים לתפקיד. זה לא נעים לבקש ממנו שיצא מהחדר כי כבר החלטת שהוא לא מתאים. אך כאשר אתה צופה בהקלטה שלו, אתה יכול פשוט לעבור להקלטת המועמד הבא. 

ישנם מועמדים שעשויים להפתיע אתכם לגמרי בתשובות הווידיאו שלהם ושווה לתת ליותר מועמדים הזדמנות להקלטת ראיון בוידאו. ללא ההזדמנות הזו היה אפשר להחמיץ מועמדים ראויים. שימוש בראיונות וידאו מוקלטים יביא לכך שתראיין באופן אישי פחות מועמדים ויותר מועמדים ראויים.

בעזרת ראיונות וידיאו מוקלטים תוכלו לייעל את תהליך הגיוס ולראיין באופן אישי רק את המועמדים המתאימים ביותר. ככל שתקבל מידע נוסף על המועמדים שלך באמצעות תשובות הווידיאו שלהם, יש סיכוי גבוה יותר שתמצא את האדם הנכון ביעילות ובזריזות.

החלטה שגויה של קבלת אדם לא נכון למשרה מסוימת עלולה להיות יקרה מאוד, שלא לדבר על עלות ההזדמנות של אי העסקת מועמד הולם יותר. האם לא קל יותר פשוט לוודא שתהליך הגיוס יהיה מלכתחילה יעיל ובעל התוצאה הטובה ביותר האפשרית? הסיכויים למצוא את המועמד המתאים ביותר לתפקיד נהיים גדולים יותר כשאפשר לראיין מספר גדול יותר של מועמדים.

גם מצידם של המועמדים, הם אוהבים להשתמש בראיונות וידאו. על פי סקר המועמדים לשנת 2019, 83% מהמועמדים היו מרוצים מעט או מאוד מתהליך ראיון עבודה בוידיאו כשיטת גיוס. 

להיות מגייס מודרני ולספק למועמדים שלך תהליך גיוס חלקלק יעזור לך להיות מעסיק אטרקטיבי יותר בעיני הציבור. במיוחד בעידן של המדיה החברתית, אנשים להוטים לספר על החוויות שלהם.